TP-Link RE200

Evde veya ofiste Wi-Fi ağını genişletmek isteyenlerin işini kolaylaştıracak.

P-Link’in menzil genişleticisi RE200, tasarımıyla öne çıkan bir model. Öte yandan teknik deli taylarıyla da evinde istediği  gibi bir internet performansı alamayan kullanıcılar için dikkat çeken bir model olan  RE200, yeni nesil Wi-Fi standardı olan AC teknolojisini  destekliyor. Böylece AC destekli cihazlarla uyum içinde çalışan TP-Link RE200, evde veya ofiste menzil sorunu ya şayanlar için ideal bir cihaz.

Söz konusu menzil genişletici olduğunda piyasada pek çok ürün var. Bunlardan bazıları işlevleriyle ön plana çıkarken bazıları ise tasarımlarıyla konuşuluyorlar. TP-Link‘in RE200 modeliyse hem tasarım hemde yenilikçi Wi-Fİ standardını desteklemesiyle ilgi odağı olabilecek yapıda. RE200, işlemeli tasarımlı, şık bir gövdeye şahip.Üzerinde herhangi bir anten görünmeyen cihazın antenleri dahili.Windows 8.1 Pro işletim sistemiyle çalışan dizüstü bilgisayarın içinde yüksek performans için Intel’in 4′üncü nesil 3,4 GHz İ7-4700HQ işlemcisi bulunuyor. Intel ve NVIDlA‘nın bir araya geldiği platformda kullanılan grafik işlemci ise NVIDIA GeFor-ce GTX850M. Tam 4 GB kapasitesinde olan bu grafik işlemcisiyle günümüz oyunlarına hazır olan dizüstü, yüksek performansta minimum gürültü anlayışına da sahip. Bunun için çift taraflı akıllı fanları kullanan ASUS G550J, üstün ses deneyimi için SonicMaster subwoofer’ıyla da öne çıkıyor.

Asus G550J, oyunculara özgü tasarımıyla dikkat çeken bir model. ROG’un güçlü kırmızı rengiyle donatılan bilgisayar, bunu hem sırtında yer alan ROG logosuyla gösteriyor hem P-Link’in menzil genişleticisi RE200, tasarımıyla öne çıkıyor.Kullandığınız yönlendirici üzerinde yer alan WPS düğmesine bastıktan sonra bu düğmeye kullanarak iki cihazı eşleştirebilirsiniz. Alt kısmında bir sıfırlama düğmesiyle kablolu bağlantıyı yapılandırmak için bir Ethernet bağlantısı da mevcut. Cihazda herhangi bir USB portu ise bulunmuyor.

802.1 lac bağlantısını destekleyen cihaz, böylece çift frekansta hızlı veri transferi gerçekleştirebiliyor. Bu sayede evde 2,4 GFIz frekansı kullanan cihazlarınızın yanında 5 GHz bandını kullanan cihazlarınızı da kapsama alanına alabiliyor. 2,4 GHz’de 300 Mbps’e kadar,

5 GHz bandında ise 433 Mbps’e kadar transfer hızı sunabilen RE200, toplamda kabaca 750 Mbps hıza erişebiliyor. Biz cihazı kullandığımız süre boyunca her iki bant trafiğinden de memnun kaldık. RE200′ü kablosuz ağ menzili genişletmeyi hedeflediğiniz uzak noktadaki odaya değil de, örneğin koridorda, orta bir noktaya takmanız daha yararlı olacaktır.

  • Ürün Bilgileri
    Fiyat: 129 TL
    Web: www.tp-link.com.tr
    Dağıtım: Arena, Boğaziçi, Penta
    Öne çıkanlar: Şık tasarım, kolay kullanım, performans, çift bant

Yorumlar

Sponsor Reklamlar

Kategoriler