Samsung Galaxy S5 Özellikleri, İnce detayları ve İncelemesi

Samsung Galaxy S5

Galaxy S5’in Samsung tarafından yapılan bir etkinlikle 11 Nisan 2014 de 150 ülkede resmi olarak satışa çıkacağını duyurdu fakat çoğu tedarikçisinin önceden piyasaya sürmesine izin verildi. Bu yüzden çoğu ülkede zaten satışa sunulmuş S5’de İlk olarak göze çarpacak yenilik Suya ve toza dayanıklılık özelliği oldu, görünüşe göre Samsung Xperia Z de ilgi uyandıran bu özelliği seven müşterileri de hedef kitlesine almak istedi.

Telefonda en çok dikkat çekecek ve diğer telefonlardan çok farklı bir özellik olan sistem ise parmak izi okuma sensörü ve bununla birlikte gelen biyolojik ekran kilidi gibi görünüyor.

  • Yeni okuma sistemleriyle dolu cihazın en ilginç gelebilecek özelliği ise kalp ritmi yani tansiyon ölçme özelliği oluyor.
  • S5 bir nevi kullanıcılarının sağlık koçu olmaya aday bunu S Health 3.0 adı verilen özelliğiyle duyuran Samsung’da bu adımda atılmış adım sayar, diyet programı, egzersiz tavsiyeleri gibi pek çok özellik bulunuyor.
  • S5’in genel özelliklerine bakacak olursak 16MP kamera ile en iyi fotoğraf çekimi yapan telefon olmaya aday görünüyor, bunun yanında 5,1” lik ekrana sahip olan telefonda tabi ki Android 4.4 Kitkat sürümü mevcut halde geliyor.
  • 1920×1080 ekran çözünürlüğüne sahip cep telefonunda tabiki 1080p formatında HD video çekimi yapılabilecek.
  • İşlemci olarak 2,5 Ghz’lik 4 çekirdekli bir işlemci kullanılmış.
  • Son olarak diğer telefonlardan ayrılan ve kullanıcıları en çok sevindirecek özellik ise gelişmiş batarya koruma modu gibi görünüyor.

Telefonun ekranı siyah beyaz hale getiren ve bazı özellikleri devre dışı bırakan modda daha uzun batarya süresi hedefleniyor. Unutmadan suya dayanıklı özelliğinde Sony kadar iddialı olmayan Samsung telefonun suya atılmaması gerektiğini dile getiriyor. Ülkemizde 2200 TL gibi bir fiyatla piyasaya giren cep telefonu için başarılar diliyoruz.

Yorumlar

Sponsor Reklamlar

Kategoriler