Samsung Galaxy Gear Fit

samsung-galaxy-gear-fit-ic

Samsung Gear Fit Ön İncelemesi

Samsung Gear Fit Ön İncelemesi hakkında. Son bir kaç senedir insanlar sağlıklarına ve formlarına daha çok ciddiyet gösterir duruma geldiler. Bu durumu  gören cihaz üreticileri var ürünlerini bu yönde geliştirirken, spora ve harekete  yönelik yeni ürünleri de son kullanıcıların zevkine sunmaya başladı. Galaxy S4 ile beraber ”iyi yaşama” ve egzersize ayrı bir ciddiyet göstermeye başlayan Samsung, şubat ayında Mobil the  World Kongresi’nde sergilediği Gear Fit egzersiz bilekliğiyle takdirini bir üst seviyeye taşıyor.

Samsung’un aktif hayata sahip satın alanların en fazla asistanı olması amacıyla hazırladığı Gear Fit’te 432 x 128 piksel çözünürlüğünde, 1.84 inç , Super AMOLED ekran bulunuyor. Jiroskop,hız ölçer  ve nabız ölçer gibi sensörler barındıran Gear Fit, bu ürünü satın alanların akıllı telefonlarına gelen e-posta, SMS, alarm, S-Planner bunun gibi bildirimleri bilekleri üstünde görmesini sağlamaktadır.

Gear Fit nabız ölçüm işlemini ekranın arkasında yer piyasa sensör aracılığı ile gerçekleştiriyor. Gear Fit’in ekranı üzerinde  lazım olan adımları takip eden kullanıcılar nabızlarını kolaylıkla ölçebiliyor. lakin bu noktada Gear Fit’in bilekle sağlam ve muntazam şekilde temas etmesi gerektiğinin altını çizmekte fayda mevcut.

Gear Fit’in sıhhat ve egzersize yönelik nitelikleri sırf nabız ölçümüyle sınırlı değil. satın alanların adımlarını sayan Gear Fit, lüzumlu bilgiler girildiği takdirde egzersiz koçluğu görevini de yerine getirmekte. Uyuma düzeni takibi de Gear Fit’in birbaşka özelliği . Gear Fit’in bunları nasıl gerçekleştirdiğini görmek için ise birkaç güne yayılan bir test sürecine gereksinim mevcut.

Samsung Gear Fit’in  ülkemiz lansmanında tüm renk seçeneklerini belirtmiş olsa bile, bileklik ilk  önce siyah, gri ve turuncu renk seçenekleriyle satışa sunulacak.Ama isteyen dilediği takdirde bu kayışları değiştirebilecek. Gear Fit’in suya dayanıklı olması da bilhassa sportif amaçlı kullanım için büyük ciddiyet taşıyor.

Gear Fit’te sıhhat ve egzersiz nitelikleri dışında dikkat çeken bir başka özellik ise aygıt bulma ayrıcalığı. Gear Fit sahipleri akıllı telefonlarını bulamadıkları süre Gear Fit üzerinden akıllı telefonlarına Bluetooth üzerinden bulunarak, cihazın zil sesinin çalmasını destekliyor. Bu özellik cep telefonlarını koydukları yerde bulmada zorlanan kullanıcıları yoğun şekilde mutlu edecektir.

Yorumlar

Sponsor Reklamlar

Kategoriler