HTC One M8

htconeicHTC One M8

HTC yeni amiral gemisi olan HTC One M8 telefonunu duyurdu. Daha iyi bir ses çıkışı, daha hızlı kamera ve yenilenmiş arayüz ile beraber gelecek olan One M8 göz kamaştıran aluminyum kasa ile geliyor. Geçen yılın en iyi telefonlarından olan HTC One modeli ile kendine büyük bir hayran kitlesi edinen HTC, bu yıl One M8 ile satış rekoru kırması bekleniyor.

Tasarım ve sağlamlığı ile ön plana çıkan One M8, Android 4.4 KitKat ve HTC’nin kendi geliştirdiği Sense 6 arayüzü ile gelecek.Ayrıca Sense 6 HTC One içinde yayınlanacak.

M8 hoparlörleri ile bir telefona göre daha güçlü ve gelişmiş ses deneyimi sunuyor. M8’in yeni Signature Boom Hoparlörleri ile eski One  modeline göre pil kullanımını %40 azaltıyor.

5inçilk FullHD(1920×1080 pixel) ekran taşıyan One M8 modelinde HTC’nin geliştirdiğini söylediği yeni bir LCD teknolojisi kullanılmış. 440ppi’lik görüntü hassasiyeti sağlayan ekran etkileyici bir kullanım sunuyor.

Telefonun sağlamlığını ve görüntüsünü pekiştiren aluminyum kasanın tasarımıda ilgi çekici. Kıvrımlı şekilde tasarlanan kasa ile telefonu elde tutması kolay ve daha rahat. HTC One üzerinde bulunan alt kontroller, HTC One M8’de yerini Android on-screen dukunmatik kontrollerine bırakmış.

Telefonun içinde 2.3GHz Qualcomm Quad-Core Snapdragon 801 işlemci ve 2GB RAM bulunuyor. 16GB dahili hafıza ile gelecek olan telefon için ayrıca bir 32GB’lık modelinde geleceği konuşuluyor. 128GB microSD kart desteği bulunan M8’de 2600mAh bataryadan güç sağlanıyor.

4MP UltraPixel çift kameraya sahip olan M8, yeni bir kamera teknoloji ile kullanıcılarını tanıştırıyor. 1080p video kaydı yapabilen M8,kullandığı yeni kamera teknolojisi ile kullanıcıların kafasını karıştırmış durumda. Yıllardır yüksek MP kameraların daha iyi olduğu düşünülürken M8’in kullandığı teknolojinin nasıl bir performans sergileyeceği merak konusu.

HTC One M8, A-GPS ve Glonass destekli GPS, Bluetooth 4.0, NFC ve IR kumanda kontrolü özellikleri ile geliyor.

5MP ön kameraya sahip olan HTC One M8 ile son zamanların fotoğraf modası “selfie” çekmek daha kolay ve daha kaliteli bir fotoğraf sunuyor.

Samsung Galaxy S5 ve Sony Xperia Z2 ile beraber Android OS kullanan amiral gemilerinden olan One M8, sağlamlık, tasarım ve ses kalitesi ile rakiplerinden ayrılıyor.

HTC One M8, Türkiye piyasasına 2499 gibi yüksek bir fiyat etiketiyle giriş yaptı. Son zamanlardaki döviz dalgalanmaları ve vergi artışları gibi nedenler ile yükselen telefon fiyatları ve taksitlerin kalkması ile durgun olan akıllı telefon piyasasında, HTC One M8 nasıl bir ilgi ile karşılaşacağı merak konusu.

Yorumlar

Sponsor Reklamlar

Kategoriler