Google Glass Hacklendi

google glass

 

Teknolojik bir devrim olarak görülen yeni akıllı gözlük Google Glass daha piyasaya tam anlamıyla çıkmadan hacklendi. Akıllı gözlük hacklendi ancak hackleyen kişi yine Google’nin kendisi. Biraz muazzam olabilir ancak gerçek bu. Emsallerine örnek olabilmek ve gözlükten kullnıcılara bilgi verebilmek amaçlı yapılan bu prosedür Google yetkilileri tarafından da duyruldu.
Hacklenen bölümde ise oyunlar bulunuyor. Mesela şu şekilde düşünün yolda yürürken bunun yanı sıra gözlüğünüzden oyun oynayabileceksiniz. Verilen bilgilere göre şuan için kolay yapıda olan oyun Ninja Fruit tarzı bir oyun. Oyunu istediğiniz an bir komutla açıp oynaya bileceksiniz. Verilen bilgilere göre bu oyun sistemi şuan için son derece kolay bir yapıda oluşturulmuş. Fakat daha ilerleyen sürümlerde yüksek özellikli bir pc oynunu oynamanız bile mümkündür.
Şöyle düşünecek olursak yolda yürüyorsunuz mesela aynı anda da fifa oynaya biliyorsunuz. Bu son dönemde çok gelişen teknoloji dünyası için bile bir devrim. Devrim niteliği yalnızca sözde değil şayet böyle bir sistem yapılırsa bilgisayarların bile yerini alabilecek yeni bir platform oluşturulacak.Son verilen bilgilerle bile ağzı açık kalan kullanıcılar bu tarz sistemlerin yapılmasına şuan inanmıyor bile. Ama Google yetkililerinin verdiği açıkılamada bu sistemleri yapmak zor ama ikamsız olmadığını, daha önce akıllı gözlükten bahsedildiğinde dalga geçildiğini ancak bunun hayata geçirildiğini ifade etti. Yani herşey  geçekleşe bilir. Bunu bize zaman gösterecek.

Yorumlar

Sponsor Reklamlar

Kategoriler