Facebook Virüsünden Kurtulma

facebook-virus-temizleme

Facebook  virüsünden kurtulma yolları

Facebook yıllardan beri en çok kullanılan ve gittikçe gelişen bir sosyal medya platformudur.Fakat bu iletişim ortamını bozmaya çalışan bazı kişiler ürettikleri virüslerle insanları zor durumlara düşürmektedirler.En çok karşılaşılan virüs türleri  etiketlenme virüsüdür.Bu virüsler çeşitli yollarla bilgisayarınıza bulaştığından bütün ayarlarınızı kontrol eder özellikle facebook’ta oturumunuzu açık bıraktığınızda virüs sizin adınıza  paylaşımlarda bulunur.

1)En kesin çözüm bilgisayarınıza  format atmaktır.Format  bilgisayarınızdaki tüm virüsleri temizleyecektir.Eğer formata kadar virüsün etkinliğini azaltmak isterseniz 2. çözüm yolunu uygulamak işinize yarayabilir.

2)Facebook’ta artık hareketler dökümü adında bir uygulama var.Bu uygulamayla paylaştığınız ya da duvarınızda paylaşılan etiketlenmiş reklamları kaldırabilirsiniz.

3)Facebook’ta paylaştıklarınızı kimin görebileceğinize karar verebileceğiniz ayarlar var burayı girip  paylaştıklarımı sadece ben görebilirim kısmını işaretlerseniz virüsün başkalarının duvarında görünmesini engelleyebilirsiniz.

Arkadaşlarınız fotoğraf video gibi içerikler paylaşabilir.Ama bu bağlantı bir kısa link yani karışık harf ve sayı içeriyorsa  kesinlikle tıklamayın.Arkadaşınızı da uyarıp paylaşıp paylaşmadığınızı öğrenin.Eğer isteği dışında paylaşıyorsa bu makaledekileri aynen uygulasın

Yorumlar

Sponsor Reklamlar

Kategoriler