Apple Watch İle Tanışın

AppleWatch

Apple akıllı saatini “Şimdiye kadar-ki en kişisel teknolojimiz.” sloganıyla tanıttı. Apple Watch 3 farklı modelle her tarza uygun şekilde tasarlanmış. Bunlar Apple Watch, Apple Watch Sport ve Apple Watch Edition modelleri.Apple bu yeni akıllı saatte diğer akıllı saatlerin aksine bir saatte olması gereken kurma düğmesini unutmamış hatta çok da fonksiyonel bir hale getirmiş. 42 mm ve 38 mm çapındaki 2 farklı kasaya sahip olan Apple Watch modelleri şıklığıyla da ön planda. Birbirinden güzel kayışlar ile her zevke hitap edecek türden. Apple Watch’ın özellikleri saymakla bitmiyor.

Bazı özellikleri sıralayalım:

Mesajlar – Apple Watch ile mesaj yazmak çok kolay. Dilerseniz sesiniz ile mesaj yazın dilerseniz hazır mesajlardan birini seçin. Apple en çok kullandığınız ifadelerden yola çıkarak size önerilerde bulunur ya da gelişmiş imoji ifadeleri ile görüntü paylaşabilirsiniz.Telefon – Hızlı aramalar için hoparlör ya da dahili mikrofonu kullanabilirsiniz. Dilerseniz telefonu elinizle kapatarak sessize alabilirsiniz. Ya da gelen aramaları aracınıza veya blootooth kulaklığınıza yönlendirebilirsiniz.Mail – E-posta geldiğinde Apple Watch sizi titreşimle ya da sesli olarak hemen uyarır. Apple Watch ile e postalarınızı okuyabilir, bayrak ekleyebilir, silebilir veya ekran biraz küçük gelir ise iPhone’unuza yönlendirip oradan devam edebilirsiniz.

apple-watc-fitness

Apple Watch’ın en dikkat çeken yönü ise tam bir fitness aygıtı olması. Apple Watch ile gün içerisindeki tüm aktivitelerimizi kontrol eden, vücut hareketlerimizi kontrol eden, nabzımızı izleyen, ne kadar mesafe katettiğimizi hesaplayan bir cihazı bileğimizle taşıyor olacağız. Saatimizde tuttuğumuz tüm dataları daha sonra iPhone’umuzda daha detaylı bir şekilde inceleme imkanına da sahibiz. Tüm bunları Fitness uygulaması ile yapabileceğimizi de belirtelim.

 

Apple Watch’da harita, takvim, passbook, müzik, uzaktan kamera, kronometre, sayaç, alarm, hava durumu, borsa ve fotoğraf uygulamaları kullanılabiliyor.

Yorumlar

Sponsor Reklamlar

Kategoriler